Trumpa fantastikos apžvalgėlė

1. Hugh Howey „Šachtą“ perskaičiau labai greitai. Įtraukianti, įdomus pasaulis ir jo taisyklės, įtaigūs ir patrauklūs personažai. Žodžiu, puikiai. Iš karto rezervavau bibliotekoj priešistorę „Pamaina“, tikiuosi, nebus prastesnė.
2. „Kitos knygos“ neseniai išleido A. ir B. Strugackių „Pikniką šalikelėje“, necenzūruotą versiją. Prieš kokius 20 metų jau buvau skaičius, bet nelabai ką teprisiminiau, todėl vėl susiradau lentynoj senuosius „Zenito“ „Neskirtus pasimatymus“. Nors, autorių teigimu, šioje knygoje apysaka buvo negailestingai ir nepateisinamai nuredaguota (plačiau – čia), iš jų pasisakymų atrodo, kad kūrinio esmė išlikusi, o nukentėjo nebent kalbos ar atmosferos įtaigumas (bet jei neturit ar neskaitėt ankstesniojo leidimo, aišku, geriau imti naująjį). Skaitosi lengvai, idėjos – superinės (vien jau toji, kuri davė knygai pavadinimą, ko verta!), veikėjai išskirtiniai, fantastinė dalis originali ir netikėta. Klasika.
3. Trudi Canavan „Juodąjį magą“ leidykla išgyrė kaip fantastikos šedevrą, knygyno, kuriame dirbau, vedėja liaupsino išsijuosus, o aš sugebėjau įveikt tik 100 puslapių… Jei būčiau norėjus pasikankint, gal būčiau ir užbaigus, bet, žinodama, kad čia tik pirma dalis iš knygų serijos, nusprendžiau nebevargti (nors kelios recenzijos ir žadėjo įdomesnę pabaigą). Skaitant viskas atrodė girdėta ir nuvalkiota, kaip sena įgrisusi melodija, nykokos pagrindinės veikėjos tolesnis likimas manęs visai nesudomino, o magijos pasireiškimo idėja tik suerzino primityvumu. Galbūt vertinčiau kitaip, jei tai būtų mano pirma į rankas paimta fantasy knyga. Galbūt.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s